MOLDOVA VİZESİ BİLGİLERİ

Moldova'nın vize uyguladığı ülkeler arasında Türkiye de yer almaktadır. Bu sebeple Türk Vatandaşlarının Moldova girişinde sorun yaşamamaları için seyahat amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir.

Moldova Vizesi Konusunda İşlem yapmadan önce 0212 293 93 35numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

Moldova Vize Çeşitleri

Otel ve uçak rezervasyonları, Moldova daki firmadan adınıza gönderilen ticari davetiye, vize formu,  iki vesikalık fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

Bordrolu çalışanların, yukarıdaki belgelere ilave olarak ibraz etmeleri gereken belgeler: SSK işe giriş belgesi, 4 aylık sigorta bildirgesi ve son üç aylık bordro fotokopisidir.

Turistik Vize Başvuruları:
Yukarıdaki belgelerin tümü turistik başvuruları için geçerlidir. Ancak ticari ziyaretlerde istenen ticari davetiye ibrazı, turistik vizeler için gerekmemektedir.
Emeklilerin Başvuruları: Konsolosluğa hitaben yazılı dilekçe, emekli cüzdanı (fotokopisi), sağlık karnesi (fotokopisi), seyahat sağlık sigortası, 2 resim, banka cüzdanı (emekli maaşının yatırıldığı), varsa gayrimenkul tapu fotokopisi gerekmektedir.

Öğrencilerin Başvuruları:
Öğrenim gördüğü okuldan almış olduğu yeni tarihli öğrenci belgesi, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe, anne ve/veya babasının çalışma ve gelir belgeleri, 18 yaşından küçük olanların ebeveynlerden aldığı muvafakatname, seyahat sağlık sigortası, 2 fotoğraf ve eğer varsa anne ve/veya babasının Moldova vizesi gerekmektedir.

Ev Hanımlarının Başvuruları: Ev hanımlarının öncelikle, Konsolosluğa hitaben yazdıkları bir dilekçe gerekmektedir. Bu dilekçede seyahat detaylarını ve vize taleplerini belirtebilirler. Ayrıca eşi çalışıyor ise şirket bilgileri, hesap cüzdan fotokopisi, varsa gayrimenkul tapusunun fotokopisi, 2 adet resim, seyahat sağlık sigortası ve eğer varsa eşinin Moldova vizesinin fotokopisi gerekmektedir.

Transit vizeler: Moldova üzerinden transit olarak başka ülkelere gidecek olanların alması gereken vizedir. Buna göre tek yön veya çift yön vize almanın süresi normal şartlarda 3 gün, acil durumlarda ise 1 gündür.

Sürücü Vizesi: Moldova ya nakliyatı gerçekleştiren sürücülerin alması gereken vize türü, olup, 3 aylık çok girişli olan bu vizenin başvuru süreci normal şartlarda 3, acil durumlarda ise 1 gün sürmektedir.

 

Tüm hakları saklıdır © 2010